trende

Mevzuat Uyum Danışmanlığı

Anasayfa » Mevzuat Uyum Danışmanlığı

Şirketler mevzuat uyum kapsamında, giderek daha fazla sektörün düzenleyici kanun/mevzuat ve yönetmeliği bağlı olarak çalışmaya yönlendirilmektedirler. Bazı piyasalara girmek, o sektörde iş yapabilmek, sektörde sürdürülebilirliği sağlamak, fonlara erişim sağlamak ve düzenleyici kuruluşlarla iyi ilişkiler kurmak için mevzuat uyum kaçınılmazdır. Birçok sektör önümüzdeki yıllarda daha önce karşılaşmadıkları mevzuat ve düzenlemeler ile karşılaşacaklar ve mevcuttaki gelirlerini korumaya çalışırken aynı zamanda mevzuatlara uyum için yeterince maddi ve manevi zorluk çekeceklerdir.

Piyasada çoğalan denetim yükümlülükleri, yasal beklentiler ve artan rekabet ile birlikte; kuruluşunuzun bulunduğu sektöre özgü, verilen hizmet türüne ve sunulan ürünlere göre iş süreçlerini sürdürebilmesi ve bu sırada beklenen standartları karşılayabilmesi ve standartlara uyum sağlayabilmesi için kuruluşların oluşturulmuş kanunlar, yönetmelikler, tebliğler ve standartlar çerçevesindeki mevzuat ve gereksinimlere uyum sağlamaları gerekiyor.

Bilindiği üzere Mevzuat Uyum Çalışmaları, birçok Kanun, onlarca Yönetmelik ve bağlı Tebliğlerle sürdürülen multi-disipliner bir yapıdır. Bu yapıya bağlı tasarlanan süreçlerde, süreçlerin lideri olan şirket bünyesinde ki profesyoneller işin doğası gereği birçok detayı gözden kaçırabilir, günlük olağan faaliyetler sırasında detaylardaki kritik maddeleri ve mevzuat değişikliklerini takip edemeyebilirler. HENA Eğitim ve Danışmanlık, bu noktada müşterileri için bütün mevzuatı tarar, müşteri iş yerlerinde mevzuatı göz önüne alarak ön denetimlerde bulunur ve karşılaşılan uyumsuzlukların çözümünde yol gösterici olur.

İç denetimimizin etkinliği ve verimliliği yeterli mi? – Sürekli değişen ve gelişen mevzuatı nasıl takip edebilirim? – Sektörüm ve iş kolumla alakalı yasal gereksinimlerle uygunluğumu nasıl sağlarım? – Yasal mevzuata karşı hazır olup olmadığımı sistematik biçimde nasıl test edebilirim? Gibi soruların çözümü bu sürecin başından sonuna kadar, eksiklerin tespiti ve iyileştirilmesi, kuruluş bünyesinde var olan kontrollerin yeterliliğinin değerlendirilmesi ve uyumluluk beklenen yasal gereksinimlerin denetlenmesi ve raporlanması gibi süreçlerde Mevzuat Uyum Danışmalığı hizmetiyle destek oluyoruz.

Daha fazla bilgi almak için;

[email protected]

Whatsapp
Hena Destek
Hena Destek
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?