trende

İK Danışmanlığı

Anasayfa » İK Danışmanlığı

Şirketler pek çok sebepten dolayı insan kaynakları danışmanlık hizmeti almaya karar verebilirler. Bu hizmet sayesinde firmalar, organizasyon yapılarında oluşacak muhtemel açık pozisyonlar için en uygun adaya ulaşabilirler. Örnek vermek gerekirse, bugün şirketler yayınlandıkları pozisyonlar için çok sayıda başvuru alabilmektedir. Bu şirketlerin insan kaynakları departmanları için çok ağır bir iş yükü oluşturabilmektedir. Bununla beraber, İK danışmanlığı şirketleri online değerlendirme vb. süreçlerle bu iş yükünü üstlenip daha verimli işler hale getirebilmektedir. Bu şirketler, yine firma analizi, pozisyon analizi gibi süreçlerle olası iş pozisyonları için adayların üretilmesi, değerlendirilmesi ve uygun adayların firmaya raporlanması konusunda çözümler üretmektedir. Bir İnsan Kaynakları Danışmanlığı şirketi ile çalışmanın ne işe yarayacağı sorusunun cevabı da esas olarak bu aşamalarda yaşanacak maliyet avantajlarında yatmaktadır.

HENA Eğitim ve Danışmanlık, İK’nın tüm fonksiyonlarını kullanarak firmaların hedeflerine ulaşmasını sağlamaktadır. Amacımız profesyonel İK danışmanları tarafından kurulan sistemlerin, firmalara entegre edip geliştirilebilir düzenler kurmak ve süreklilik sağlamaktır.

HENA, insan Kaynakları danışmanlığı kapsamında, insan kaynakları politika ve prosedürlerinin uygulamasının nasıl yönetileceği konusunda tavsiyeler verip, öncelikle iş analizi yaparak sorunu teşhis edip İnsan Kaynakları Organizasyonu ‘nu tasarlar ve sonra sorunları çözmek için sistem kurar ve öneriler verir.

İnsan kaynakları yönetiminin önemi, idari işleyişteki geleneksel imajının ve eski moda iş yapış metotlarının ötesinde, yeni ve farklılaşan yöntemlerle, günden güne artmaktadır. Geldiğimiz noktada insan kaynakları, artık ana işin stratejik bir ortağı ve bütünleşik iş stratejisinin önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu değişimin farkındalığına ulaşan şirketlerin, insan kaynakları yönetimindeki değişimleri, gelişmeleri takip ediyor ve bünyelerine entegre ediyor olmaları; onlara sektörlerinde önemli bir rekabet üstünlüğü şansı tanımaktadır.

HENA Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler, artan rekabet koşullarının ve değişimdeki hızın talep ettiği insan kaynakları fonksiyonlarının yerine getirilmesi için ve müşterilerimizin insan kaynakları yönetimlerindeki ihtiyaçları doğrultusunda gereken destekleri sunuyor; ulusal ve uluslararası ölçekteki deneyimimizle müşterilerimize sektörlerinde rekabet üstünlüğü sağlıyor; işlerine değer katıyoruz.

İK Danışmanlık kapsamında, aşağıdaki şekilde danışmanlık hizmeti sunuyoruz;

  • İş analizi-Mevcut Çalışan Analizi ve Değerlendirmesi
  • Organizasyonel Yapı
  • Performans Yönetimi (kurumsal&bireysel) ve Geribildirimler
  • Kariyer Yönetimi ve Yedekleme Sistemi
  • Eğitim Yönetim Sistemi
  • Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı
  • Ücretlendirmeler
  • İK raporlama

Daha fazla bilgi almak için;

[email protected]

Whatsapp
Hena Destek
Hena Destek
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?